Truchlení v kruhu s uměním – Dušičky jinak

Termín: 6. 11. 2023 (PONDĚLÍ)

Příběhy smutku a truchlení. Oslava svátku zesnulých s Angelínou a Janem

Čas a místo

6. 11. 2023 18:00 – 20:30

Centrum Loreto, Štorchova 1555/5, 180 00 Praha 8-Palmovka, Česko

O události

Srdečně vás zveme na večer věnovaný příběhům z našeho nitra.
V tomto období podzimu přichází hluboká témata dotýkající se smutku… stromy se loučí s listy, celá příroda odkládá to co už nepotřebuje a my lidé, ne náhodou, oslavujeme Svátek zesnulých – Dušičky, Helloween, Den mrtvých atd. Je to čas, který můžeme přejít nebo si ho prožít.
My vám chceme nabídnout tu druhou možnost – setkat se v bezpečném, příjemném, klidném prostředí s tématy vzpomínání, truchlení, sdílení rodinných příběhů, příležitost se rozloučit, téma smrti a vlastní smrtelnosti.

Bude nám pomáhat obraz a jeho příběh “Tajemství umírání”, který tvořila Angelína, při loučení s velice blízkou osobou. Obraz využijeme i jako prostředek k vlastnímu individuálnímu tvoření, čmárání, stříhání. Každý bude mít prostor prožívat pocity svého nitra a tvořivě je vyjádřit bez hodnocení výsledku. Uvolníme tímto způsobem nánosy emocí a prožitků, které nám neslouží.
Přijde nám na pomoc i moudrost kruhové komunikace. Tuto formu sdílení povede Jan. Kruh účastníků je prostor, kde jsi každý viděn a slyšen. V kruhu máme možnost sdílet svůj konkrétní příběh, myšlenky, názory nebo mlčení. Budeme tak jednoduše rozvíjet komunikační dovednosti, které vedou k většímu porozumění a respektu.

Co nás čeká
– na úvod přivítání v kruhu
– setkání s obrazem Tajemství umírání a povídání o loučení u kterého vznikal
– arteterapie – prožívání vlastního nitra v kresbě, čmárání a stříhání – nebo jen bytí v tichu s jeho energií
– přestávka a malé občerstvení s čajem
– kruhové sdílení – možnost sdílet své niterné příběhy
– na závěr moment vděčnosti za život

Setkání povedou Angelína a Jan.
Oba pojí mnoha leté přátelství a vzájemná podpora na svých cestách za opravdovým životem a tvořením ze srdce. Jako manifestoři dle Human Designu jsou si navzájem kouči a motivátory.

Angelína – www.angelinamadrova.cz – jsem umělkyně a výtvarnice. Tvořím díla, která se dotýkají přirozeného průběhu lidského života. Témata kreseb: sebeláska, hledání zdroje, síly, průvodci, harmonické partnerství, eros, početí, zrození, narození, umírání…
Jan – www.kruhovasdileni.cz – podnikatel a facilitátor. Organizováním kruhových sdílení chci umožnit lidem se setkat na hluboké úrovni našeho lidství a srdcí. Také toto mé snažení vystihuje následující citát „Nepřitel je ten, jehož příběh ještě nebyl vyslyšen“ A protože jsem milovníkem umění věřím, že setkání s ním na niterné a pozorné úrovni přispěje ke šťastnějšímu životu nás všech.

Kdy: v pondělí 6.11. 2023 od 18h do 20h
Kde: Centrum Loreto, místnost Radost, Štorchova 1555/5, 180 00 Praha 8-Libeň
(okolo budovy je možné najít parkování bezplatně, nejbližší tram zastávka Libeňský most, metro Palmovka)
Cena: 450 Kč
Rezervace: předem do 3.11. na e-mail: jsemangelina@gmail.com nebo tel.: 602702504

Pro koho je tento večer určen:
– Neseš v sobě nedoprožitou bolest z loučení, z odchodu blízké osoby nebo smrti? Nabízíme prostor, kde se může loučení uzavřít.
– Máš své rodiny daleko a nemáš s kým své rodinné příběhy sdílet? Dáváme prostor pro individuální příběhy.
– Rád by jsi zapálil svíčku pro své zesnulé, ale máš je daleko? Můžeme společně poslat světlo z našeho oltáře na ta pravá místa.
– Cítíš v sobě zabrzděné emoce ohledně truchlení? Přijď a vyjádři je.
– Jsou vítaní lidé, kteří se sami setkali se svou smrtí, smrtelností, zážitku blízkého smrti.