Michaela Sklářová

Michaela Sklářová

Profesní zaměření

Profesionální lektorka čínských umění čchi-kung a meditací. Autorka vzdělávacího konceptu Živý čchi-kung, škola přírodní léčby, který jako jediný akreditovaný program u MŠMT tohoto druhu v celé ČR se specializuje na vzdělávání budoucích lektorů, široké veřejnosti a žen, také učitelů ve školách nebo sociálních pracovníků s certifikací MPSV v rámci prevence a vyhoření. Jsem zakladatelkou festivalu o životní síle ČCHI-FEST a on-line programů Aktivace životní síly. Nabízené programy: kurzy čchi-kung, motivační koučink, prevence zdraví, střevní mikrobiom, programy dlouhověkosti.

Něco osobního o mně 

Již 20 let předávám umění čchi-kung, staročínské umění s historií více jak 6 000 let. Tato metoda vede k životu v harmonii a míru, protože udržuje tělo i mysl v dokonalé rovnováze. Lidem, kteří jej praktikují, pomáhá udržovat kondici do vysokého věku. Smyslem cvičení čchi-kung je aktivovat v těle zablokovanou energii čchi (Qi) v tzv. meridiánech, energetických drahách, které jsou po celém těle. Čchi-kung napravuje držení těla a celé páteře, aby se nepoškozovaly jednotlivé obratle, uvolňuje psychiku a zklidňuje mysl.

Moje jedinečnost

Baví mě propojování moderního způsobu života s učením tradic Východu za účelem kultivace sebe sama a života ve všech oblastech – zdraví, vztahy, práce, nalezení životní cesty a hlubšího smyslu života. Změna vychází zevnitř, když jsme ve větším kontaktu s přírodou, otevřeme se poznání vlastní jedinečnosti a spirituality žité v realitě každodenních radostí i starostí, v lásce a pokoře.

Odkaz na můj web

Fotografie

Videa